Kryolipolýza

mereni02

Od druhé poloviny roku 2011 nabízíme ošetření pomocí přístroje CooLipo Twin, který se díky spojení metod zvaných kryoeleftroforéza a kryolipolýza stal jednou z nejefektivnějších a nejšetrnějších technologií v oblasti neinvazivní redukce podkožního tuku a ošetření, chcete-li omlazení, pleti.

Mrazem ke kráse a proti špíčkům

A co že se to pod krkolomným názvem vlastně skrývá? Přístroj CooLipo Twin, narodíl od jiných přístrojů fungujících např. na bázi laseru nebo tepelného působení, apod., pracuje s tzv. „kryoterapií“ čili „studenou terapií“. Kryolipolýza představuje velmi účinnou formu liposukce, při které dochází k takovému ochlazování tukových buněk, jenž nakonec vede k jejich odumření.

Tato metoda není zase takovou novinkou, jak by se mohlo zdát. Už nějaký čas ji totiž využívají k nejrůznější léčbě zejména dermatologové a, jako ostatně vše úspěšně bojující s nežádoucími jevy na lidském těle, začíná pronikat také do sféry estetické medicíny a kosmetiky a stává se oblíbenou těmi, kdo se chtějí zbavit přebytečného podkožního tuku bez bolesti a skalpelů.

Kryolipolýza funguje na principu řízeného ochlazování, chcete-li zmrazování, tukových buněk, které nakonec vede k jejich odumření. Klinické studie této metody prokázaly, že jde o dosud nejúčinnější bezpečnou a bezbolestnou formu odstranění tuku, navíc (co se množství úbytku tukových buněk týče) s výsledky srovnatelnými s běžnou invazivní liposukcí. Při jedné jediné aplikaci kryolipolýzy se klient zbaví 25 – 30 % tukových buněk! Výsledek je zcela zřetelně viditelný již po dvou měsících kúry a především je trvalý.

Průběh ošetření kryolipolýzou

V závislosti na rozsahu ošetření procedura trvá 30 minut až 1 hodinu.

 1. na ošetřovanou část těla se nanese tenká vrstva speciálního gelu a fixačního koncentrátu, které po 30 vteřinách působení vytvoří masku
 2. přiloží se elektrodové destičky s navlhčenými poduškami
 3. po prvních pár minutách nastoupí pocit intenzivního chladu, který ovšem velmi rychle zmizí

Výhody kryolipolýzy

 1. neinvazivní metoda odstranění nežádoucích tuků
 2. bezbolestné ošetření
 3. neporušuje integritu kůže a nezanechává stopy (žádné modřiny, otoky, apod.)
 4. velmi dobrá znášenlivost
 5. žádná omezení ve stravování, cvičení nebo užívání léků
 6. nulová doba rekonvalescence

Kontraindikace:

 • těhotenství a kojení
 • epilepsie
 • nádorová onemocnění
 • srdeční a ledvinové choroby
 • diabetes
 • infekční onemocnění
 • pacienti s kardiostimulátorem
 • atopický ekzém
 • problémy s tělesnou termoregulací